Молоко другого ґатунку використовуватимуть для виробництва нехарчових продуктів
До 2022 року Україна від стандартизації молока перейде до технічного регулювання вимог до молока. Будуть запроваджені показники біологічного забруднення, допустимі для використання молока у переробній харчовій промисловості.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
«Це не означає, що в 2022 році ці норми почнуть одразу діяти. Будемо дивитися на стан галузі, і, якщо він того вимагатиме, ще буде імплементаційний період», – уточнив він.
Однак навіть після імплементації норм молоко другого ґатунку буде дозволено використовувати у виробництві нехарчових продуктів: казеїну, кормів.
«Українська молочна продукція, яка йде на експорт, виробляється не з молока другого ґатунку, а з екстра чи вищого як мінімум, – підкреслив Максим Мартинюк. – Вітчизняний споживач має споживати продукцію не гіршу, ніж іноземний».
Перехід від виробництва молока другого ґатунку до першого не вимагає великих фінансових витрат. Кожен крок зі зміни вимог до молока супроводжуватиметься аналізом ринку та його готовності до трансформацій.
«Ми переорієнтуємося на комплексний підхід, використовуючи механізми стимулювання, – зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова. – Це і створення кооперативів, й інформаційна підтримка: як створювати кооперативи, як забезпечувати у домогосподарствах дотримання гігієнічних вимог, як поставляти молоко на переробку».
Додати коментар