Тваринництво

Молочні асоціації звернулися до прем’єр-міністра

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Асоціація виробників молока (АВМ), Спілка молочних підприємств України та Українська кооперативна федерація надіслали спільне звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Причиною звернення є глибока криза в молочному скотарстві та переробці, а також відсутність з боку держави розуміння стратегічного значення молочної галузі, повідомили в АВМ.

У зверненні зазначено, що у всіх провідних країнах світу молочна галузь отримує значну державну підтримку, яка сприяє стабільному розвитку. В Україні через відсутність такої підтримки з’явився тіньовий ринок молочних продуктів у вигляді виробництва фальсифікованої продукції, значно посилилася недобросовісна конкуренція, відбуваються різноманітні зловживання під час тендерних закупівель молочних продуктів у бюджетних установах, ЗСУ, пенітенціарній системі.

«Державна підтримка молочної галузі, зокрема молочного скотарства, – найвигідніша інвестиція з точки зору збереження соціальної стабільності в регіонах, створення нових робочих місць і збільшення надходжень у бюджет, – наголосила віце-президентка АВМ Ганна Лавренюк. – Адже кожна додаткова тонна молока-сировини – це близько 15 тис. додаткових робочих місць у тваринництві та близько 130 тис. нових робочих місць у суміжних галузях. Ба більше, це – генерування додаткового 1 млрд відрахувань у бюджет від скотарства та 9 млрд грн – від суміжних галузей».

Нагадаємо, професійні асоціації створили Національний комітет порятунку молочної галузі – громадське формування, яке опікуватиметься проблемами молочної галузі.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями