Тваринництво

Моціон йде на користь кнурам-плідникам

Моціон йде на користь кнурам-плідникам

У літній період для кнурів найкращим є табірне утримання. Це дозволяє поліпшити якісні та кількісні характеристики сперми, а також урізноманітнити годівлю зеленими видами кормів.

Крім того, на загальний стан здоров’я кнурів і продукцію сперми позитивно впливає моціон. Систематичні прогулянки сприяють доброму розвитку кнурів-плідників, зміцнюють ноги, нормалізують обмін речовин, забезпечують високу статеву активність, нормалізують поведінку.

Кнури-плідники без систематичного моціону застоюються, швидше жиріють, слабнуть на ноги, погано реагують на свиноматку й неохоче йдуть на фантом, швидко втрачають племінну цінність.

Тварини повинні щодня гуляти на відкритих майданчиках у будь-яку пору року не менше двох-трьох годин.

У деяких кнурів задовго до початку племінного використання виявляється порушення статевих рефлексів. Особливо часто його спостерігають за утримання ремонтних кнурців великими групами без активного моціону. Це негативно впливає на розвиток молодих тварин, ускладнює їхнє використання.

Тому дуже активних кнурців у восьми-дев’ятимісячному віці потрібно використовувати для парування зі свиноматками, що не становлять особливої цінності в племінному відношенні. Таким чином нормалізується їхній фізіологічний стан, вони добре розвиваються, їхня поведінка стає значно спокійнішою.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!