Тваринництво

Млявий попит урізав ціни на свинину

Млявий попит урізав ціни на свинину

Протягом першої декади листопада тривало падіння цін закупівлі живця свиней. На початку листопада діапазон закупівельних цін на свинину живою вагою знизився до 43-44,5 грн/кг.

Середньоринкова цінова позначка на свиней забійних кондицій втратила понад 3% порівняно з показником попереднього тижня, повідомили в Асоціації свинарів України.

Хоча верхня і нижня межі опустилися на 1 грн/кг, упродовж цього тижня пропонувалися нижчі цінові пропозиції як від переробників, так і від виробників свинини.

Представники м’ясопереробної галузі вважають, що наступного тижня максимальна цінова позначка може зрівнятися з «бар’єрним» рівнем цін (44 грн/кг), а нижня межа опуститься до 42 грн/кг.

Оператори відзначили суттєве послаблення попиту як з боку кінцевого споживача, так і з боку м’ясокомбінатів. І якщо млява купівельна активність населення пояснюється сезонними чинниками (збільшення витрат на комунальні послуги, присадибний забій худоби та птиці, збирання грибів і вилов риби), то зміну настроїв виробників м’ясних і ковбасних виробів пов’язують з частковою переорієнтацією на дешевшу сировину (курятину, імпортний свинячий жир і морожену свинину в елементах).

При цьому внутрішня ціна вже цього тижня опустилася нижче ціни входу імпорту, яка у відповідь на низьковолатильні коливання на європейському ринку у жовтні та на початку листопада зупинилася на рівні 44 грн/кг. Водночас від виробників свинини все частіше лунають зауваження, що нинішня ціна в умовах здороження кормів ставить під питання окупність виробничих витрат.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!