Тваринництво

Млявий попит урізав ціни на свинину

Поділитись:
Млявий попит урізав ціни на свинину

Протягом першої декади листопада тривало падіння цін закупівлі живця свиней. На початку листопада діапазон закупівельних цін на свинину живою вагою знизився до 43-44,5 грн/кг.

Середньоринкова цінова позначка на свиней забійних кондицій втратила понад 3% порівняно з показником попереднього тижня, повідомили в Асоціації свинарів України.

Хоча верхня і нижня межі опустилися на 1 грн/кг, упродовж цього тижня пропонувалися нижчі цінові пропозиції як від переробників, так і від виробників свинини.

Представники м’ясопереробної галузі вважають, що наступного тижня максимальна цінова позначка може зрівнятися з «бар’єрним» рівнем цін (44 грн/кг), а нижня межа опуститься до 42 грн/кг.

Оператори відзначили суттєве послаблення попиту як з боку кінцевого споживача, так і з боку м’ясокомбінатів. І якщо млява купівельна активність населення пояснюється сезонними чинниками (збільшення витрат на комунальні послуги, присадибний забій худоби та птиці, збирання грибів і вилов риби), то зміну настроїв виробників м’ясних і ковбасних виробів пов’язують з частковою переорієнтацією на дешевшу сировину (курятину, імпортний свинячий жир і морожену свинину в елементах).

При цьому внутрішня ціна вже цього тижня опустилася нижче ціни входу імпорту, яка у відповідь на низьковолатильні коливання на європейському ринку у жовтні та на початку листопада зупинилася на рівні 44 грн/кг. Водночас від виробників свинини все частіше лунають зауваження, що нинішня ціна в умовах здороження кормів ставить під питання окупність виробничих витрат.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями