Тваринництво

Мінеральний комплекс особливо потрібен птиці за безкліткового утримання

Сучасні споживачі курячих яєць і м’яса більше, ніж будь-коли раніше, стурбовані добробутом тварин. Тому ринок яєць, отриманих від птиці, що утримували без кліток, зростає.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Зокрема, використання кліткового обладнання для отримання яєць вже заборонено в Євросоюзі, скорочується у США.

Це створило нові виклики для виробників курячих яєць. У безкліткових системах утримання кури пересуваються набагато більше, ніж у клітках, що підвищує схильність до переломів тазових кінцівок і робить здоров’я скелета та кінцівок уразливішим.

У безкліткових системах утримання важче контролювати навколишнє середовище птиці. До того ж стадо зазвичай вирощують без антибіотиків. Ці чинники можуть зробити птицю сприйнятливішою до бактеріальних і вірусних інфекцій.

Доповнення раціонів птиці мінеральним комплексом із першого дня життя – одна з найперспективніших стратегій для покращення міцності та здоров’я скелета курей-несучок і позитивного впливу на якість яєчної шкаралупи.

Цинк, марганець і мідь відіграють ключову роль в імунній системі. Крім того, цинк критично важливий для розвитку епітеліального бар’єра, який захищає птицю від бактеріальних і вірусних інфекцій. Цілісність епітелію має важливе значення, адже він є першою лінією захисту проти бактеріального хондронекрозу і остеомієліту, гарантує безпеку харчових продуктів та імуномодуляцію. Ці ж три мікроелементи необхідні для правильного розвитку кісток птиці.

У відповідь на запит споживачів яєць отримувати ще більше користі для здоров’я зростає ринок яєць, збагачених мікроелементами. Додавання до корму для курей мінерального комплексу збільшує швидкість переміщення мікроелементів – таких як цинк, залізо та селен – у яєчний жовток і білок. Так яйця стають доступним джерелом цих мінералів для споживача.