Тваринництво

Мікроелементи в раціоні свиноматки знижують відсоток вибракувань під час опоросів

Мікроелементи в раціоні свиноматки знижують відсоток вибракувань під час опоросів

Мікроелементи значно впливають на здоров’я ратиць свиноматки. Якщо в тварини больові відчуття в ратицях, вона менше рухається, відповідно не підходить до годівниці, не споживає достатньо корму.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Найважливішими будівельними блоками для секреції кератину є глюкоза, біотин, вітаміни С, А, цинк.

За браку цинку в крові копитний ріг деформується. Дослідження показали, що завдяки введенню в раціон свиноматок амінокислотного мікромінерального комплексу рівень вибракування через кульгавість після першого опоросу впав на 40%.

Інколи свиноматку вибраковують через низьке споживання корму, але не можуть з’ясувати причини цього. А це може бути саме через кульгавість.

Дослід, під час якого в раціон свиноматок додавали кормову добавку з умістом цинку, марганцю й міді в органічній формі, засвідчив значне зменшення рівня вибракування під час першого, другого та третього опоросів завдяки сформованому більшому потенціалу тварини.

Величина ембріона також залежить від надходження в організм свиноматки мікроелементів саме в органічній формі. У ще одному дослідженні за додавання в раціон неорганічних мікроелементів кількість новонароджених поросят із вагою понад 1400 г була 38%, а за зміни цього компонента на органічний комплекс із умістом цинку, марганцю, міді таких поросят стало 48%.

Дуже важливі мікроелементи для формування імунної системи тварин, адже саме вони беруть участь у будівництві імунних клітин. Містяться вони й у молозиві, яке для новонароджених поросят має сильну імунопротекторну дію. За введення в раціон свиноматки комплексу мікроелементів кількість імуноглобулінів у молозиві збільшується на 25%. Також зростає й кількість імуноглобулінів у сироватці крові поросят.