Тваринництво

Мікотоксини зазвичай спричиняють у птиці захворювання з прихованим перебігом

Серед мікотоксикозів птиці найнебезпечнішими та найпоширенішими є афлатоксин, фузаріотоксин, фумонізін, стахіоботріотоксин, охратоксин.

Зазвичай захворювання, що спричиняють мікотоксини, мають прихований перебіг, пише журнал «Наше птахівництво».

Найчастіше виникають спалахи хронічних мікотоксикозів за потрапляння в організм незначних кількостей мікотоксинів. Хоча більшість мікотоксикозів мають свою специфіку, вони не мають вираженої клінічної картини, що суттєво утруднює діагностику. Остання, як правило, базується на виявленні мікотоксинів у кормах, харчових продуктах і значно рідше – в тканинах і біологічних рідинах організму.

Мікотоксикози характеризуються відсутністю контагіозності, вираженої температурної реакції, зв’язком захворювання з використанням певного корму, незначним ефектом від застосування хіміотерапевтичних засобів і припиненням захворювання, коли з раціону вилучили підозрілий корм.

Як повідомлялося, вплив мікотоксинів на птицю можна пом’якшити кормовою добавкою.

Довідка

Мікотоксини – вторинні метаболіти мікроскопічних грибів, які мають виражені токсичні властивості. Визнані одними з найшкідливіших агентів для здоров’я людини, продуктивних тварин і птиці. Нині відомо близько 300 видів грибів, що виробляють ці патогени.