Тваринництво

Мікотоксикози у ВРХ практично не мають сезонності

Мікотоксикози у ВРХ практично не мають сезонності

У мікотоксикозів практично не буває сезонності, оскільки вони можуть траплятися як за утримання великої рогатої худоби на пасовищі, так і в приміщенні.

Економічні збитки, що їх завдають мікотоксини, зумовлені не лише зниженням поживності кормів, негативним впливом на організм ВРХ, а й витратами на проведення лабораторних досліджень, упровадженням заходів із профілактики й лікування.

Мікотоксини частіше трапляються в рослинних продуктах, якими здебільшого є корми для тварин. Ураження рослин грибами може відбуватися як під час достигання й збирання врожаю, тобто ще на полі за виникнення несприятливих метеорологічних умов, так і під час зберігання в разі порушення відповідних режимів. Зазвичай корми, заражені грибами, змінюють свій зовнішній вигляд і запах.

Часткова сезонність прояву мікотоксикозів може припадати на ранню весну, коли закінчують згодовування кормів минулого врожаю. У цей час через дефіцит кормів деякі господарства нехтують їхньою якістю, що дуже негативно позначається на здоров’ї тварин і їхній  продуктивності. Ба більше, за згодовування тваринам недоброякісних кормів мікотоксини можуть виділятися з молоком, накопичуватися в органах і тканинах.

Упровадження системи моніторингових досліджень щодо наявності мікотоксинів і мікроміцетів є пріоритетним напрямом для забезпечення санітарно-епізоотичного благополуччя сільськогосподарського виробництва та якості рослинної й тваринної продукції.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!