Тваринництво

Міцну шкаралупу яйця формують кальцій та інші поживні речовини

Кальцій, спожитий птицею з кормом, повністю перетравлюється за 12 годин, а перші його порції потрапляють до шкаралупи яйця, що формується, через 15 хвилин. Тому якщо основну кількість добової потреби кальцію згодовувати в другій половині дня та ввечері, він на 90% піде на утворення шкаралупи.

Про це на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming розповів головний технолог Тернопільської птахофабрики Олег Федоров.

«Для рівномірного засвоювання кальцію ми використовуємо фракцію вапняку 1-3 мм», – зазначив він.

Окрім кальцію, на міцність шкаралупи впливають й інші поживні речовини. Неправильне співвідношення натрію та хлору може підвищувати кислотність крові й концентрацію бікарбонату.

Надлишок фосфору в раціоні знижує міцність шкаралупи. Рівень загального фосфору в кормі, що перевищує 0,8%, негативно позначиться на засвоєнні цинку й марганцю, утворюючи з ними важкодоступні сполуки.

Шкаралупа яйця може стати дуже тонкою, навіть попри нормальний рівень кальцію, що споживатиме птиця у цей час, зауважив Олег Федоров.

Також важливу роль для отримання якісного курячого яйця відіграє збалансованість корму за амінокислотами, мікро- й макроелементами. Обов’язково треба забезпечити птиці потрібний уміст якісних вітамінів у раціоні. Якість шкаралупи курячих яєць насамперед пов’язана з вітамінами D3 , В2, кальцієм, калієм, марганцем, міддю. Надважливо вибрати хорошого постачальника преміксів або вітамінних блендів.

Годівля неякісним кормом також може погіршити загальний стан здоров’я птиці, опірність імунітету. Адже технологія годівлі та ветеринарний догляд дуже пов’язані між собою.

Нагадаємо, на якість шкаралупи яєць впливає і час роздавання кормів несучкам.