Тваринництво

Метод ІФА підходить для діагностування грипу і в свійської, і в дикої птиці

Імуноферментний аналіз (ІФА) застосовують для виявлення специфічних антитіл до вірусу грипу птиці, зокрема до нуклеопротеїну вірусу грипу А (IgM, IgG).

До цього методу можна вдаватися для діагностування свійської й дикої птиці, він дозволяє проводити аналіз у різних матеріалах, як-от сироватка, плазма крові, транспортні картки та яєчний жовток, пише журнал «Наше птахівництво».

ІФА для діагностування грипу птиці застосовують у двох основних варіантах: конкурентний і непрямий.

Конкурентний метод дозволяє моніторити грип серед невакцинованої птиці й забезпечує високий рівень специфічності за діагностування. Завдяки тому, що цей метод виявляє антитіла класів IgM та IgG, діагностувати грип птиці можна вже через 5-7 днів після інфікування. Ще одна перевага такого варіанта ІФА ‒ можливість використання для різних видів тварин.

До головного недоліку конкурентного методу модна віднести те, що він не демонструє кількісні значення титру антитіл, отже, не дозволяє оцінити ефективність формування групового імунітету серед вакцинованої птиці.

Непрямий метод ІФА ‒ видоспецифічний: його застосовують тільки для виявлення антитіл у курей та індиків. Тест-набори, сконструйовані за такою технологією, кількісно оцінюють рівень антитіл, що дає можливість ефективно виконувати моніторинг вакцинації й застосовувати для реалізації стратегії DIVA ‒ диференціації вакцинованих тварин рекомбінантними вакцинами від інфікованих.

Нагадаємо, за грипу птиці важливе вчасне діагностування.