Механізм засвоєння хрому жуйними тваринами вивчений не повністю
Додавання цього мікроелемента в раціони жуйних тварин позитивно позначається на метаболізмі енергії, сприяє поліпшенню імунітету і підвищує стійкість тварин до стресу.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Хром також потрібен для нормального функціонування β-клітин підшлункової залози, які запобігають гіперсекреції інсуліну за підвищення рівня глюкози в крові.
Стрес і хвороби негативно впливають на вироблення інсуліну підшлунковою залозою. Це може стати причиною пришвидшення метаболізму глюкози й мобілізації хрому з депо організму, що згодом призведе до підвищення екскреції хрому.
Та імовірно визначити кількість цього мікроелемента в організмі тварин досить складно, бо метод вимірювання рівня хрому в крові малоефективний.
У різних видах кормової сировини вміст хрому сильно варіюється. У трав’яних кормах і побічних продуктах (шрот, висівки, макухи та інші) його концентрація вища, ніж у зерні злакових культур.
Визначити рівень хрому в раціонах технічно складно через те, що в різних компонентах він міститься у дуже низьких концентраціях.
Деякі вчені стверджують, що в біодоступній формі хром є в кормах для ВРХ, та більшість фахівців уважають, що засвоюваність хрому низька. Хоча механізм засвоєння хрому в організмі жуйних вивчений не повністю.
Як повідомлялося, сумішка тритикале й горошку паннонського перспективна для жуйних тварин.