Тваринництво

Малопотужні біогазові станції розраховані на фермерські господарства

Переважна більшість малих і середніх тваринницьких господарств досі не забезпечені енергоресурсами власного виробництва, попри наявні для цього ресурси. При цьому практично всі великі промислові сільгосппідприємства вже мають біогазову станцію, часом і не одну.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповіла генеральна директорка компанії «АгроБіогаз» Ольга Сидорчук.

«Рішення, що допоки не популярне у нас, але широко впроваджується за кордоном, – будівництво малопотужних біогазових станцій, – зазначила вона. – Звучить доволі просто, але до сьогодні переважна більшість керівників фермерських господарств не сприймали цю парадигму, вважаючи: якщо біогазова станція, то лише великої потужності та бюджету капітальних інвестицій».

За словами Ольги Сидорчук, сьогодні дедалі більшої актуальності набувають відомі у світі, але ще нові для України рішення – малопотужні біогазові станції та біогазові станції для приватних домогосподарств.

Найзручніші та найпростіші в експлуатації модульні біогазові станції контейнерного типу, а також мобільні установки – біогазові станції, що працюють за принципом «вмикай і виробляй газ там, де є потреба».

Анаеробне зброджування невеликих обсягів органічних і харчових відходів зовсім нещодавно вважалося невигідним, але нині активно зростає кількість біогазових станцій малої потужності.

«Менші за розміром, дешевші, так само доступні в експлуатації, самодостатні виробничі об’єкти цікаві і мешканцям приватного сектору, і фермерським господарствам, і інвесторам – усім охочим впроваджувати й широко застосовувати відновлювані джерела енергії, тим більше що сировина – буквально під ногами», – пояснила Ольга Сидорчук.

Як повідомлялося, у Данії хочуть заправляти біогазові установки свинячим гноєм.