Тваринництво

Люксембург і ФАО забезпечать засоби до існування українським родинам, які утримують худобу

Люксембург і ФАО забезпечать засоби до існування українським родинам, які утримують худобу

ФАО за фінансової підтримки Люксембургу розпочала новий проєкт на суму 1 млн євро щодо захисту засобів до існування та покращення продовольчої безпеки у доступних районах України, постраждалих унаслідок війни.

Про це повідомили у ФАО.

Так, протягом 12 місяців 1500 сімейних фермерських господарств, що займаються тваринництвом у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській і Запорізькій областях, отримають підтримку для покращення умов утримання тварин та збереження або підвищення продуктивності худоби.

Заходи охоплять найвразливіші сім’ї, які намагаються відновити постраждалу через війну господарську діяльність і потребують нагальної допомоги, включно з домогосподарствами, очолюваними жінками, літніми людьми й особами з інвалідністю.

ФАО надаватиме грошову допомогу й ваучери. Цільові домогосподарства отримають ваучери на суму 12 тис. грн (еквівалент $325) для придбання матеріалів та обладнання у попередньо відібраних постачальників для ремонту тваринницьких приміщень. Ці ж домогосподарства отримають і грошові перекази на суму 3673 грн ($100) на придбання кормів для худоби.

«Підтримка дрібного тваринництва має вирішальне значення для продовольчої безпеки та харчування в країні, особливо в районах, які нещодавно постраждали від ескалації війни, ‒ зазначив голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє. ‒ Тому своєчасні інвестиції в необхідну допомогу для підготовки до зимового сезону критично важливі для збереження поточного рівня виробництва та підтримки засобів до існування громад, що приймають, і внутрішньо переміщених осіб на територіях, постраждалих від війни».

Нагадаємо, ФАО розширило перелік громад Харківщини, які можуть податися на програми з розмінування.

Довідка

Проєкт реалізується в межах Програми реагування ФАО в Україні на 2023 рік, спрямованої на задоволення нагальних гуманітарних потреб і відновлення критично важливих агропродовольчих систем. Це – перший внесок Люксембургу в діяльність ФАО в Україні та загалом у роботу ФАО у сфері надзвичайних ситуацій та стійкості за останні 10 років.