Тваринництво

Львівщина ‒ єдина область в Україні, вільна від АЧС

Львівщина ‒ єдина область в Україні, вільна від АЧС

Сьогодні ситуація з африканською чумою свиней (АЧС) в Україні залишається досить складною. У 2016 році виявлено 91 неблагополучний пункт з АЧС, а у поточному зафіксовано вже 63 спалахи.

На цьому наголосив директор департаменту безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Держпродспоживслужби Борис Кобаль на українсько-польській конференції «Африканська чума свиней – загроза розвитку галузі свинарства», що відбулася у Львові.

Усього з 2012 року на території України зареєстровано 211 випадків захворювання на АЧС у 23 областях України. Територія Львівської області наразі вільна від цього вірусу, і питання вжиття ефективних профілактичних заходів з недопущення занесення збудника АЧС на територію регіону залишається надзвичайно актуальним.

Питання недопущення  виникнення та поширення вірусу є актуальним для Львівщини, оскільки це єдина вільна від АЧС область, і галузь свинарства забезпечує населення цінними і життєво необхідними продуктами харчування й наразі залишається найбільш перспективним напрямком в аграрному бізнесі, підкреслила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.

Учасники конференції відзначали, що у боротьбі з АЧС Україна та Польща повинні активніше використовувати взаємний досвід, координувати зусилля та забезпечити більш ефективну міжвідомчу комунікацію.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!