Тваринництво

Кут повороту інкубаційних яєць важливий для розвитку зародка

Кут повороту інкубаційних яєць важливий для розвитку зародка

Велике значення для нормального ембріогенезу має і кут повороту інкубаційних яєць, пише журнал «Наше птахівництво».

Поворот яєць сприяє правильному розвитку та змиканню хоріоналантоїсної оболонки. За правильного (вертикального) стану яйце сухопутної птиці повинно відхилятися не менше, ніж на 45° в один і другий бік від вертикалі, тобто змінювати стан на 90°.

Для водоплавної птиці кут нахилу становить 60°. При цьому зародок та його оболонки (головним чином, алантоїс) розташовується правильно, якщо яйце інкубується горизонтально або під нахилом по довгій вісі яйця (приблизно на 45°). Декілька разів на добу слід повертати яйце, щоб одні й ті ж ділянки оболонок зародка не стикалися постійно зі шкаралупою, білком, жовтком та одна з одною.

За інкубування яєць у горизонтальному стані їх повертають по великій вісі. Якщо яйця інкубують під нахилом, то їх повертають по малій вісі.

Так, дослідження закордонних учених засвідчили, що зменшення кута повороту до 15° збільшувало ембріональну смертність у період 11-16 та 17-21 діб інкубації. Була також різниця у розвитку судинного поля на третю добу інкубації, що не зменшило кількість субембріональної рідини.

А зміна кута повороту до 35° збільшувала кількість зародків із неправильним розташуванням у яйці. У результаті білок не переміщався до амніону та залишався невикористаним.

Трапляються випадки, коли залишки невикористаного білка злипаються з жовточним мішком і втягуються з ним у черевну порожнину курчати. Часто під час розтину видно, що розташування курчати неправильне: голова повернута у бік гострого кінця яйця або розташована між ногами.

Як повідомлялося, найважливіший період для повертання яєць – перший тиждень інкубації.