Тваринництво

Курятина від птиці повільного росту набуває популярності у світі

Швидке зростання бройлера із середньодобовим приростом ваги перевищує 70 г, і ранній забій птиці (30-35 днів) ставить питання про зрілість бройлерного м’яса.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

З одного боку, м’ясо виходить дуже ніжним, легко готується та має апетитний вигляд. З іншого, така курятина втратила смак, притаманний вареній або смаженій курці, вирощеній на подвір’ї.

Бройлер, що швидко росте, до моменту забою не встигає наситити м’ясо. Смак курятини залежить від низки прижиттєвих та післязабійних чинників, включно з віком, породою/кросом, раціоном птиці, вільних амінокислот і нуклеотидів, оброблення високим тиском, приготування їжі, наявності антиоксидантів, рН та дозрівання.

При цьому в багатьох країнах, особливо в Азії, м’ясо аборигенних порід птиці, яку вирощують довше, і має кращі смакові якості проти традиційного бройлера, особливо популярне. Його ціна – вдвічі-втричі вища, ніж традиційних бройлерів.

Тим часом торговельна мережа Великої Британії Marks & Spencer оголосила, що продаватиме тільки 100% свіже м’ясо курей повільного росту, і стала першим національним ритейлером, який зробив це. Мережа робить основний акцент на те, що курчат вирощуватимуть із меншою на 20% щільністю посадки, з додатковими можливостями для клювання та використанням сідал для заохочення природної поведінки. А 25 років тому Marks & Spencer ухвалив рішення продавати лише яйця від курей вільного вигулу.

Сьогодні контроль птахівничої продукції у Великій Британії, зокрема щодо антибіотиків та інших залишкових речовин ефективний, тому потреби в органічних яйцях, напевно, вже немає. Та оскільки вчені практично не беруть участі в обговоренні актуальних питань птахівництва, багато британців ще довго платитимуть потрійну ціну за органічні яйця, які по суті не мають жодних переваг перед стандартними яйцями, виробленими в клітинних батареях. А за харчовою цінністю органічні яйця поступаються стандартним через обмеження у використанні синтетичних вітамінів тощо.

Як повідомлялося, бройлери, які ростуть повільно, здоровіші.