Тваринництво

Краще одночасно знищувати мух на свинофермі й у прилеглому населеному пункті

Краще одночасно знищувати мух на свинофермі й у прилеглому населеному пункті

Для максимально знищення популяції всіх видів мух на свинофермах, що неблагополучні щодо інфекційних й інвазійних хвороб тварин, дезінсекцію необхідно здійснювати одночасно з дезінфекцією або перед нею.

Головним чином борються проти двох основних груп комах: кімнатної мухи й осінньої жигалки – в приміщеннях і на території тваринницьких ферм і комплексів, а також проти пасовищних мух – на пасовищах, у літніх таборах і на відгодівельних майданчиках.

Знищувати мух бажано паралельно на свинофермі й у прилеглому населеному пункті.

Профілактичні заходи здійснюють постійно, незалежно від наявності та кількості мух. Вони передбачають ліквідацію місць виплоду мух у приміщеннях, на території тваринницьких ферм, комплексів, запобігання їх зальоту в тваринницькі приміщення.

Територію ферм, будівель, складів необхідно тримати у чистоті. В приміщеннях, особливо під годівницями й огорожами кліток, а також на території ферм і комплексів не можна допускати скупчення гною і кормових відходів.

Не рідше як один раз на 7-10 днів слід оглядати приміщення, системи видалення гною й кормороздавання й усувати несправності.

У свинарниках-маточниках із дерев’яними підлогами годування свиноматок і поросят потрібно проводити в спеціально відведених місцях – «їдальнях». Після кожного годування годівниці й підлоги потрібно очищати від залишків кормів і гною. Місткості з кормами, молоком і відвійками закривають кришками, а після звільнення очищають і миють теплою водою.

Також регулярно очищають стічні канали від гною. За механічної системи гноєвидалення – щодня, за гідросплавної з шиберами – не рідше як один раз на два тижні.

У кормоцехах щодня наприкінці роботи слід механічно очищувати підлогу й устаткування від залишків корму. Привезені для свиней харчові відходи потрібно переробляти в той самий день.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!