Тваринництво

Кожна додаткова доба зберігання інкубаційних яєць знижує вивід на 0,5-1%

Рання ембріональна смертність птиці серед іншого зростає і внаслідок відходів інкубації як-от «хибно» незапліднені яйця та кров’яне кільце. А у вивідний період збільшується кількість задохликів.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Тривале зберігання яєць погіршує процеси метаболізму і темпи росту і в середній період ембріогенезу. Кінцевим результатом інкубації яєць із ознаками старіння є зниження не лише виводимості, а і якості добового молодняку всіх видів сільськогосподарської птиці.

Так, у курчат та індичат із яєць з тривалим терміном зберігання, часто трапляються більший за допустимі норми струпик на пуповині, збільшене черево, бліде оперення.

За патологоанатомічного розтину відходів інкубації від яєць, що довго зберігалися, кількість різних вироджень більша за нормативні показники. При цьому збільшується кількість акраній та ектопій (на фото). Встановлені і випадки розвитку з одного бластодиску близнюків. Серед задохликів, отриманих із яєць із тривалим терміном зберігання, зростає кількість зародків із подвоєною кількість кінцівок (ніг і крил), подвійних і множинних вироджень.

Слід мати на увазі, що кожна додаткова доба зберігання знижує вивід добового молодняку курей у середньому на 0,5%, а індиків – на 0,75-1%. При цьому подовжується тривалість процесу інкубації у середньому на 45-60 хвилин на кожну додаткову добу зберігання.

До слова, фахівці компанії British United Turkeys навіть за нормальних температурно-вологісних параметрів на кожний день зберігання надають ще й поправку на відсоток виводу.

Нагадаємо, висока концентрація формальдегіду токсична для інкубаційних яєць і зародків.