Тваринництво

Корова-бандит у стаді

Корова-бандит у стаді

Зазвичай у стаді великої рогатої худоби кількість корів-бандитів – так називають тварин, які «принижують» інших корів – коливається в межах 5%.

Сьогодні в м’ясному тваринництві агресивні явища є нормою. Хоча при купівлі спермопродукції майже не знайти даних про темперамент бика й дочок. Однак якщо оцінювати агресію дочок, скажімо за 10-бальною системою, то варто замислитися, чи купувати сперму з балом 8 чи 9, що, можливо, означатиме значну схильність до агресії.

Ген агресії пробивається всюди, і навіть якщо відсортувати групу з домінантних корів і групу зі слабохарактерних, в обох випадках виокремиться кілька особин, які займатимуться «бандитизмом».

Тому господарі завжди, керуючись технологією, будують приміщення й дозволяють перенаселення в боксах щодо кількості лежачих місць і місць на кормовому столі не більше як 10%.

Приватний сектор більш чутливий і менш прихильний до корів-бандитів. Час від часу на сільському пасовищі з’являється корова, яка без причини завдає значні травматичні ушкодження сусідським коровам. Зазвичай її власників змушують здати таку тварину на забій.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!