Тваринництво

Кормова підтримка для птиці у стресові періоди

Годівля відіграє фундаментальну роль у терморегуляції птиці, тому деякі натуральні кормові добавки й інгредієнти можуть бути корисними для усунення впливу теплового стресу.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

1. Антиоксиданти: вітамін Е, селен і поліфеноли тісно пов’язані зі зниженням негативних наслідків окислювального стресу.

2. Електроліти: натрій, калій хлорид підтримують водний баланс у організмі, особливо у періоди високих температур.

3. Омега-3 жирні кислоти: мають протизапальні властивості та поліпшують реакцію на тепловий стрес. Містяться в таких джерелах, як-от риб’ячий жир.

4. Вітаміни: відіграють важливу роль у підтриманні імунної системи й зниженні несприятливого впливу високих температур.

‒ Вітамін C відомий своєю антиоксидантною здатністю та позитивним впливом на імунну функцію організму. Може зменшувати окисне ушкодження та поліпшувати імунну відповідь.

‒ Вітамін Е ‒ важливим антиоксидант, що допомагає зменшити окислювальний стрес і поліпшити здоров’я клітин. Також позитивно впливає на репродуктивну функцію і якість сперми у самців, які зазнають теплового стресу.

‒ Комплекс вітамінів групи В містить тіамін (B1), рибофлавін (B2), ніацин (B3) і біотин (B7), потрібні для енергетичного обміну та правильного функціонування нервової системи. Ці вітаміни допомагають зберегти здоров’я й оптимальну продуктивність тварин у несприятливих умовах.

‒ Вітамін D бере участь у засвоєнні кальцію та фосфору, потрібен для функціонування кісток і м’язів. Його дефіцит збільшує наслідки теплового стресу.

Раніше ми писали, як підготувати пташник, щоб запобігти тепловому стресу в птиці.