Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Корм із високим вмістом Т-2 токсину часто провокує у птиці кровотечі в печінці

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Фузаріотоксикоз у птиці проявляється зниженням апетиту й приросту живої маси. За високого вмісту в кормі – некрозом язика, дзьоба та шкіри кутів рота, а в окремих випадках – неврологічною симптоматикою.

За поїдання корму зі значною кількістю Т-2 токсину (15-20 мг/кг маси тіла й більше) часто виникають кровотечі в печінці, дистрофія й некроз епітелію ниркових канальців, амілоїдоз печінки й селезінки, а також лімфоцитарний некроз і атрофія тимуса та лімфоїдних тканин кишківника.

Пригноблення імунної системи створює передумови для розвитку інфекційних захворювань і знижує ефективність вакцинацій птиці.

На сперматогенез Т-2 токсин істотно не впливає, але за його великої дози в кормі у самців зменшується статева активність.

У дорослих несучок падає яйценосність через дегенерацію й некроз фолікулів яєчників, а також інволюцію яйцепроводів.

Крім того, цей мікотоксин і його метаболіти погіршують інкубаційні якості яйця. В різних порід курей ця токсична дія проявляється неоднаково. Ступінь змін у ембріонах залежить від дози Т-2 токсину. За високої його концентрації припиняється ділення ооцитів, а за низької ембріони гинуть у пізніші періоди розвитку або в неонатальний період.

Дезоксиніваленол – низькомолекулярний трихотеценовий метаболіт, що істотно не впливає на яйценосність курей і якість яйця, але знижує споживання корму, а також призводить до ураження слинних залоз і кінчика язика.

Зеараленон спричиняє жирову дегенерацію епітелію сперміопроводів, що порушує процес сперматогенезу в селезнів, півнів та індиків. Крім того, в них спостерігають набряклість гребеня та клоаки, збільшення яєчників.

Нагадаємо, профілактика Т-2 токсикозу у птиці передбачає належну організацію збирання, перероблення та зберігання кормів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: