Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Корм із високим вмістом Т-2 токсину часто провокує у птиці кровотечі в печінці

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Фузаріотоксикоз у птиці проявляється зниженням апетиту й приросту живої маси. За високого вмісту в кормі – некрозом язика, дзьоба та шкіри кутів рота, а в окремих випадках – неврологічною симптоматикою.

За поїдання корму зі значною кількістю Т-2 токсину (15-20 мг/кг маси тіла й більше) часто виникають кровотечі в печінці, дистрофія й некроз епітелію ниркових канальців, амілоїдоз печінки й селезінки, а також лімфоцитарний некроз і атрофія тимуса та лімфоїдних тканин кишківника.

Пригноблення імунної системи створює передумови для розвитку інфекційних захворювань і знижує ефективність вакцинацій птиці.

На сперматогенез Т-2 токсин істотно не впливає, але за його великої дози в кормі у самців зменшується статева активність.

У дорослих несучок падає яйценосність через дегенерацію й некроз фолікулів яєчників, а також інволюцію яйцепроводів.

Крім того, цей мікотоксин і його метаболіти погіршують інкубаційні якості яйця. В різних порід курей ця токсична дія проявляється неоднаково. Ступінь змін у ембріонах залежить від дози Т-2 токсину. За високої його концентрації припиняється ділення ооцитів, а за низької ембріони гинуть у пізніші періоди розвитку або в неонатальний період.

Дезоксиніваленол – низькомолекулярний трихотеценовий метаболіт, що істотно не впливає на яйценосність курей і якість яйця, але знижує споживання корму, а також призводить до ураження слинних залоз і кінчика язика.

Зеараленон спричиняє жирову дегенерацію епітелію сперміопроводів, що порушує процес сперматогенезу в селезнів, півнів та індиків. Крім того, в них спостерігають набряклість гребеня та клоаки, збільшення яєчників.

Нагадаємо, профілактика Т-2 токсикозу у птиці передбачає належну організацію збирання, перероблення та зберігання кормів

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!