Конюшина збільшує продуктивність кормових сівозмін для молочного тваринництва
Запровадження сівозмін, де 30-40% складали б культури білкового профілю (люцерна, конюшина, горох, соя) сприяє підвищенню безпечності та якості молока-сировини і відповідає європейським вимогам.
Дослідження продуктивності трав’яної ланки сівозміни у зоні Полісся виявили, що 1 га кормової сівозміни дає в середньому 39,76-40,26 тонн зеленої маси, 7,66-7,75 тонн сухої речовини, 7,15-7,24 кормових одиниць, 1,19-1,2 тонн сирого протеїну.
Якість кормів є високою, оскільки в 1 кормовій одиниці міститься 118,4 г перетравного протеїну, вихід обмінної енергії – від 79,5 до 80,5 ГДж/га.
Найважливішим резервом підвищення продуктивності кормових сівозмін і забезпечення виробництва високоякісних кормів для молочного тваринництва вважається введення до цих сівозмін конюшини лучної.
Введення до п’ятипільної кормової сівозміни одного або двох полів конюшини збільшує врожайність вирощуваних кормових культур і вихід кормових одиниць з 1,84 до 2,34 тонн/га.
До того ж сівозміни із залученням посівів конюшини забезпечують суттєве збільшення виходу перетравного протеїну і кормопротеїнових одиниць.
Додати коментар