Тваринництво

Коли відбирають перепелів за селекційної роботи

Коли відбирають перепелів за селекційної роботи

Перший відбір перепелят за селекційно-племінної роботи проводять за живою масою у віці 4 тижнів, другий – у 6 тижнів.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

За сімейної селекції попереднє оцінювання плідників за живою масою нащадків проводять за першими двома партіями перепелят у 4-тижневому віці, в яких треба мати не менше ніж 20 нащадків від одного батька. Для отримання такої кількості нащадків потрібно проінкубувати 2 партії яєць тижневого збору кожна. Остаточне оцінювання самців проводять за живою масою нащадків у 6-тижневому віці.

Птицю, кращу за власною живою масою й показниками батьків, залишають для подальшої селекційної роботи.

У 5-6-тижневому віці перепілок переводять у приміщення для дорослої птиці в індивідуальні клітки відповідно до попереднього плану спарювання. В такому відборі враховують показники живої маси, м’ясних форм і тілобудови перепілок у 4- і 6-тижневому віці, а також продуктивність батьків, сибсів і напівсибсів.

Перевагу віддають птиці з сімей із меншою варіабельністю живої маси, має високу енергію та швидкість росту та хороші м’ясні форми тілобудови. У яєчних породах і лініях насамперед відбирають перепелиць із високою яєчною продуктивністю (не менше як 74 яйця за перших 3 місяці яйцекладки) за заплідненості яєць щонайменше 90-95% і масі яєць 9-11 г.

Попередній відбір перепілок за масою яєць проводять у 8-тижневому віці. Для цього зважують по 8-10 яєць від кожної несучки і відбирають для відтворення стада тих, у яких маса яйця – 9 г і більше. Також рекомендується оцінювати перепілок за забарвленням шкаралупи. Ті, що зносять яйця з білою шкаралупою, вибраковують, якщо лінія не селекціонувалася на зниження забарвленості шкаралупи.

Як повідомлялося, за селекційно-племінної роботи застосовують індивідуальний вивід перепелят.