Тваринництво

Коли еймеріоз діагностують лише за допомогою патрозтину

На початковій, гострій фазі еймеріозу вдаються до діагностування через дослідження вмісту кишківника. У пробах, відібраних у загиблої птиці, виявляють під мікроскопом різні стадії розвитку еймерій, пише журнал «Наше птахівництво».

Кілька крапель умісту кишківника або зішкрібок слизової оболонки ураженого кишківника розводять фізіологічним розчином і розглядають під мікроскопом. Застосовуючи метод Макарова, досліджують ендогенні стадії розвитку еймерій. Для цього на предметне скло накладають краплю суміші фізрозчину та яєчного білка: до 20 частин стерильно взятого білка курячого яйця додають частину кухонної солі та 20 мл дистильованої води). Туди ж уміщують препарувальними голками маленькі частинки злущеного епітелію кишківника.

Для мікроскопічних досліджень готують нативний препарат із зішкребка слизової оболонки, який змішують із 2-3 краплями розчину кухонної солі, порівну змішаного з гліцерином. Досліджуваний матеріал наносять на предметне скло, накривають покривним і розглядають під мікроскопом. Але за низького ступеня ураження не завжди вдається виявити еймерій цим методом.

Як повідомлялося, метод накопичення дозволяє з’ясувати видовий склад ооцист кокцидій.