Тваринництво

Колорсексинг – найпрогресивніший метод визначення статі курчат

Колорсексинг – найпрогресивніший метод визначення статі курчат

Висока продуктивність праці операторів і можливість поєднувати різні маніпуляції робить колорсексинг найпрогресивнішим серед інших методів сексування птиці. Цей метод полягає у визначенні статі за забарвленням пуху.

Величезний плюс колорсексингу – те, що у визначенні статі курчат відсутні всі обмеження, пов’язані з віком. Починати сортування колорсексного молодняку за статтю можна відразу після виводу.

Головна умова успішної роботи оператора – добре освітлення робочого місця. А чіткі статеві розбіжності за забарвленням і рисунком пуху дозволяють оператору сумістити сексування з іншими операціями.

Досвідчений оператор може одночасно виконувати вибірку курчат із вивідних лотків, сортування їх за якістю та статтю з розміщенням курочок і півників в окремі ящики.

За комплексу таких маніпуляцій на кожне курча в середньому витрачається не більше як 0,5 с, що значно менше за швидкість сексування під час федерсексингу (2 с) і вентсексингу (4 с).

До того ж гібридні кури аутосексних коричневих кросів сьогодні посідають провідне місце у виробництві харчових яєць: Ломанн браун, Хайсекс браун, Хай-лайн-браун, Іса-браун, Бованс-коричневий, Тетра-SL, Домінант-102, Прогрес, Кубань-123, Роданіт та інші.

Безпомилково визначити стать гібридних курчат фінального гібрида (F1) за фенотипом можна і за гібридизації великої кількості курей із золотавим і сріблястим забарвленням оперення: Леггорн світло-коричневий, Леггорн бурий, Віандот золотистий, Суссекс червоний, Род-айланд червоний, Бірківська золотиста й інші (золотаві) та Доркінг світлий, Брама світла, Суссекс світлий, Фавероль сріблястий, Адлерська срібляста, Бірківська срібляста й інші (сріблясті) породи курей.

До недоліків колорсексингу можна віднести широку різноманітність фенотипів пухового покрову півників і курочок, яка ускладнює ідентифікацію статі молодняку.

Для полегшення візуального сприйняття феноваріантів забарвлення самців і самиць існує узагальнена схема різних типів забарвлень добового молодняку із зазначенням відсотка частоти, коли вони трапляються.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!