Тваринництво

Кнемідокоптоз у птиці найпоширеніший у теплу пору року

Кнемідокоптоз, або «вапняна нога», спричиняють у курей кліщі Knemidocoptes mutans. Збудники паразитують під роговими щитками неоперених ділянок ніг птиці та в епідермісі шкіри, що прилягає до цих ділянок, рідше – під щільними покривами дзьоба. Окрім курей, хвороба уражує індичок, фазанів та деякі інші види птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Кури хворіють незалежно від породи, статі й віку. Акарологи довели, що початковий період проникнення кліщів у кінцівки курей майже непомітний, тому що в уражених ділянках шкіри патологічні зміни проявляються лише через 4-6 місяців. Зараження птиці відбувається у ранньому віці, а явний клінічний симптомокомплекс захворювання частіше реєструють у дорослих особин.

Нині кнемідокоптоз ніг птиці трапляється переважно у невеликих приватних або присадибних господарствах.

Зараження птиці відбувається за контакту хворих особин зі здоровими, а також через предмети догляду та обслуговчий персонал. Перезараженню курей сприяють півні, оскільки вони хворіють частіше й інтенсивніше.

Наймасовіше зараження і поширення захворювання реєструють у теплу пору року, а також за утримання курей в утеплених приміщеннях. У холодну пору року інвазія загасає, і хвора птиця стає кліщоносієм без виражених симптомів хвороби.

Як повідомлялося, інфекційний синовіт гостро перебігає у молодняку птиці.