Тваринництво

Кнемідокоптоз розвивається у птиці в три стадії

У птиці розрізняють три стадії кнемідокоптозу, пише журнал «Наше птахівництво».

Перша – безсимптомна, що триває близько 4-6 місяців. Запальний процес розвивається винятково на ногах, донизу від скакального суглоба.

Друга стадія – папульозна, триває 1-2 роки. У цей період на внутрішніх стінках лусочок кінцівок курей з’являються дуже дрібні світлі вузлики, скоринки й лусочки сірого кольору. Роговий шар шкіри потовщується, набуває горбистої форми, а лусочки відстовбурчуються. Фаланги покриваються сірим нальотом («вапняні ноги»). Хвора птиця стоїть то на одній, то на іншій нозі, стискаючи і розтискаючи фаланги уражених кінцівок. Пересуваючись, хворі кури, цесарки та індички кульгають.

Третя стадія кнемідокоптозу – крустозна. У цей період кінцівки птиці значно потовщуються і деформуються. Рогові лусочки відпадають. Кератозні нашарування покриваються тріщинами, з яких витікає серозна рідина з домішкою крові. Вона підсихає на поверхні кінцівок, надаючи їм буро-коричневого кольору.

Надалі за ускладненої форми захворювання запалюються суглоби, частково або повністю втрачаються фаланги. Крім того, у хворих курей часто наявн істафілококи, що інтенсивно розвиваються.

Наприкінці кнемідокоптозу у птиці розвивається виснаження, що прогресує, знижується або повністю припиняється несучість, іноді реєструється загибель.

Нагадаємо, хвороба найпоширеніша у теплу пору року.