Тваринництво

Клітковина у раціоні птиці зменшує вологість підстилки

Клітковина у раціоні птиці зменшує вологість підстилки

Більшість птахівників уважають клітковину зайвим баластом у кормах, від якого будь-що потрібно позбавитися або мінімізувати її вміст. Однак, як засвідчили численні дослідження, деякі речовини, що об’єднуються поняттям «клітковина», або ж «волокна», життєво важливі для здоров’я та благополуччя птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Виділяють розчинну й нерозчинну клітковину. Їхнє співвідношення в кормі впливає на його засвоюваність.

Додавання нерозчинної клітковини в раціони бройлерів збільшує реверс перетравлюваної маси між шлунком і дванадцятипалою кишкою. Це подовжує дію на неї і механічних, і хімічних чинників травлення. Бройлери, вирощені на раціоні, що містив 10% вівса, мали кращі забійні характеристики завдяки розвиненішому шлунку й кращому перетравлюванню корму.

Так, в Університеті прикладних наук Оснабрюка (Німеччина) вивчали вплив концентрату сирої клітковини на основі лігноцелюлози, доданого у раціон у кількості 0,8% від його маси, на продуктивні показники курчат-бройлерів, дерматити лап і вологість підстилки.

Контрольний раціон містив 2,64% сирої клітковини, дослідний – 3,6%. Добавка покращила конверсію корму (1,673 – у контролі та 1,665 – у досліді), збільшила живу масу у віці 33 дні на 8 г, зменшила вологість підстилки впродовж більшої частини періоду вирощування та завдяки цьому покращила стан лап птиці.