Тваринництво

Керівникам молочно-товарних господарств та ветеринарам Харківщини та Чернігівщини розкажуть про небезпеку нодулярного дерматиту ВРХ

Керівникам молочно-товарних господарств та ветеринарам Харківщини та Чернігівщини розкажуть про небезпеку нодулярного дерматиту ВРХ

Асоціація виробників молока (АВМ) спільно з Всеукраїнською аграрною радою (ВАР) за підтримки Держпродспоживслужби ініціюють екстрені наради щодо боротьби із нодулярним дерматитом.

На зустрічах з керівниками молочно-товарних господарств та лікарями ветеринарної медицини їх поінформують про хворобу нодулярного дерматиту великої рогатої худоби (заразний вузликовий дерматит ‒ ЗВД), повідомляє прес-служба АВМ.

«При поширенні вірусу на територію України орієнтовна втрата промислового стада в господарствах складатиме 40-70%, а в приватному секторі ‒ до 10%», ‒ наголошує лікар ветеринарної медицини АВМ Ігор Присяжнюк.

Також під час зустрічей йтиметься про роботу волонтерського громадського штабу «Стоп ЗВД!», який працюватиме на постійній основі у кожній області України. Волонтери-ветеринари слідкуватимуть за ситуацією спалахів хвороби по населених пунктах, і саме до них стікатиметься інформація щодо нових випадків інфікування.від господарств та приватного сектора.

Нагадаємо, вірус нодулярного дерматиту ВРХ уже зареєстровано на території Росії та Болгарії, з якими межує Україна. На сьогодні останні спалахи нодулярного дерматиту ВРХ на території РФ зафіксовані на відстані 340 км від Харкова.

Перші зустрічі пройдуть у Харківській та Чернігівській областях.

30 серпня ‒ Харківська область, смт Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської армії, 3, на базі Інституту тваринництва НААНУ. Початок о 10:00.

31 серпня ‒ Чернігів,  вул. 1 травня, 180, на базі Головного ветуправління. Початок о 10:00.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!