Тваринництво

Казахстан ризикує перетворитися з експортера на імпортера яєць

Казахстан ризикує перетворитися з експортера на імпортера яєць

До кінця 2020 року яєчна індустрія Казахстану може зазнати краху, попереджає Асоціація виробників яєць Казахстану. Виробництво яєць може впасти до 2-3 млрд штук проти 4,5 млрд у 2019 році. За І півріччя цього року в країні вироблено 2,6 млрд. яєць, що на 5,6% менше, ніж минулого року, і найгірше ще попереду.

Про це пише Poultry World.

Причиною може стати припинення діяльності малих і середніх птахоферм, зазначив голова Асоціації виробників яєць Казахстану Максим Божко.

У негативній динаміці виробництва місцеві фермери звинувачують нещодавнє припинення державної допомоги. На початку року Міністерство сільського господарства Казахстану оголосило, що влада більше не бачить необхідності надавати субсидії виробникам яєць, бо рівень самозабезпеченості країни цією продукцією досяг рекордних 120%.

Уряд стверджує, що останніми роками казахстанські виробники яєць використовували виробничі субсидії, щоб закріпитися на зовнішніх ринках, і національне казначейство субсидіювало низькі ціни на яйця на зовнішніх ринках.

Якщо рішення про припинення державних субсидій не буде переглянуто, Казахстан знову стане імпортером яєць, наголосив Максим Божко.

Пандемія COVID-19 зруйнувала ринок кормів країни. За повідомленнями, деякі місцеві фермери змушені знищувати своє поголів’я через нестачу кормів.

Крім того, птахівництво страждає від девальвації національної валюти, яка підштовхнула ціни на імпортні кормові добавки. Середня ціна на фуражне зерно в липні досягла 90 тис. тенге/тонна ($217), хоча зазвичай у цю пору року воно коштує близько 60 тис. тенге/тонна ($145).

Нагадаємо, в Україні за сім місяців виробництво яєць скоротилося на 1,2%.