Тваринництво

Карантинні обмеження у птахогосподарстві за клебсієльозу птиці

Карантинні обмеження у птахогосподарстві за клебсієльозу птиці

За виникнення клебсієльозу птиці птахогосподарство оголошують у встановленому порядку неблагополучним і вводять карантинні обмеження, за яких забороняється переміщення птахопоголів’я з неблагополучних пташників у межах птахогосподарства, вивіз інкубаційних яєць і птиці в інші птахогосподарства, інкубація яєць із неблагополучних пташників. Хвору птицю ізолюють і лікують.

Інкубаційне яйце завозять із птахогосподарств, благополучних щодо клебсієльозу й інших інфекційних захворювань птиці. Не допускається змішування в інкубаційних шафах і вивідних інкубаторах яєць, завезених із різних птахогосподарств.

Інкубаційне яйце, яке отримують у птахогосподарстві, дезінфікують двічі. Перший раз – не пізніше як через 1,5 години після знесення, другий – перед закладанням в інкубатор.

Комплектування стада проводять із господарств-постачальників, благополучних щодо клебсієльозу й інших інфекцій птиці.

Розміщення різновікового й різновидового птахопоголів’я здійснюють лише в територіально обмежених зонах із дотриманням ветеринарно-санітарних вимог і санітарним розривом не менше як 14 діб, дотриманням міжциклових профілактичних розривів 10-14 діб для бройлера на вирощуванні і 14-30 діб для інших видів птиці та курей-бройлерів батьківського стада («все пусто – все зайнято») та посадки одновікового птахопоголів’я.

Також мають бути створені оптимальні зоогігієнічні умови утримання птиці, годівля проводитися безпечними й повнораціонними кормами, підтримуватися чистота та здійснюватися дезінфекція інкубаційного яйця на інкубацію.

Пташники, де була хвора птиця, обов’язково дезінфікують. На забої хворої або підозрілої в захворюванні птиці внутрішні органи утилізують. Тушки вимушено забитої клінічно здорової птиці піддають високій термічній обробці, а тушки птиці, хворої на клебсієльоз, утилізують в біотермічній ямі або котлах Лапса.

Карантинні обмеження з птахогосподарства знімають через 30 днів після останнього випадку виявлення хворої або підозрілої на захворювання птиці, негативних результатів бактеріологічних і біологічних досліджень і проведення остаточних ветеринарно-санітарних заходів.

Заходи специфічної профілактики клебсієльозу птиці не розроблено.

Небезпека від клібсієли існує і для людини, особливо з огляду на спорідненість кишкової палички й клебсієл і можливості обміну між ними плазмидами, що передають стійкість до антибіотиків останнього покоління.

Довідка

Клебсієльоз птиці – інфекційне захворювання, що характеризується гострим перебігом й ураженням у зародків жовточного міхура та хоріоналантоїсної оболонки, в курчат 4-тижневого віку – органів зору, системи дихання та проявом септичного процесу з розвитком пневмонії.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!