Тваринництво

Із відомих каротиноїдів кантаксантин точно має антиоксидантні властивості

Із відомих каротиноїдів кантаксантин точно має антиоксидантні властивості

Пігментація яєчного жовтка каротиноїдами визначається їхнім коефіцієнтом відкладання та кольором (довжиною хвилі), пише журнал «Наше птахівництво».

Перший чинник напряму залежить від конкретної молекули каротиноїдів. Оскільки їхній уміст у кормі птиці збільшується, то концентрація в яєчному жовтку підвищується прямо пропорційно.

Довжини хвиль кольору каротиноїдів знаходяться між 400 та 600 нм у видимому діапазоні спектра. Для людського ока такі поєднання мають колір від жовтого до червоного.

Лютеїн, зеаксантин і апоестер – жовті каротиноїди з довжиною хвилі 445-450 нм. При цьому ксантофіл (лютеїн, зеаксантин), накопичуючись у жовтку у вільному стані, позитивно впливає на процес виведення молодняку та його життєздатність.

Кантаксантин належить до червоних каротиноїдів та має довжину хвилі від 465-470 нм. Останнім часом йому та його антиоксидантним властивостям приділяють особливу увагу, а також його потенційному впливу на якість яєць та ембріональний розвиток курчат. Серед понад 750 відомих каротиноїдів саме кантаксантин має підтверджені антиоксидантні властивості й інші біологічно важливі функції.

Нагадаємо, дослідження довели пряму залежність між умістом каротиноїдів у кормах і жовтку яєць. Та пігменти не можуть забезпечити організм птиці провітаміном А.