Тваринництво

Із перших тижнів життя теляті важливо формувати імунітет

Із перших тижнів життя теляті важливо формувати імунітет

Протягом перших шести тижнів життя теля дуже сприйнятливе до інфекцій, тому важливим є формування імунітету, пише журнал The Ukrainian Farmer.

З другого місяця життя тварину можна випоювати знятим молоком, поступово (через 5-7 днів) замінюючи ним незбиране молоко. Одночасно теля привчають до споживання рослинних кормів (грубих, соковитих і концентрованих), які до шестимісячного віку стають основними в раціоні племінної тварини.

До концентрованих кормів теля привчають із двотижневого віку, згодовуючи разом із молоком. Суміш концентратів ‒ просіяна вівсянка, ячмінне й кукурудзяне борошно, пшеничні висівки ‒ робить раціон повноціннішим, забезпечуючи потрібну кількість поживних речовин. У суміш концентратів додають мінеральну підгодівлю: кухонну сіль і дикальцію фосфат.

За згодовування вуглеводів концентрованих кормів у рубці переважає маслянокисле бродіння, що позитивно впливає на розвиток передшлунків і, найголовніше, на формування стінки рубця. Вважають, що раннє згодовування сіна (10-15 днів) за погано сформованої всмоктувальної поверхні рубця знижує перетравність поживних речовин й уповільнює формування рубцевого травлення, через що відбувається відставання в рості.

На думку практиків, за цієї системи згодовувати сіно й інші грубі корми можна тільки тоді, коли передшлунки теляти сформуються настільки, щоб перетравлювати грубі корми.

Певне значення має й те, що новонароджені телята іноді не здатні сприймати колостральні чинники захисту через недорозвиненість функціональних показників шлунку. Таке нерідко спостерігається за порушення умов годівлі й утримання тільних корів. Тому для лікування імунодефіциту молодняку застосовують замінну імунотерапію препаратами крові й молозива: імуноглобулін неспецифічний, лактоімуноглобулін, специфічні сироватки. Для цього також вдаються до імуностимуляційної терапії.

Як повідомлялося, найбільше помилок у годівлі телят ‒ після їх відлучення.