Тваринництво
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Тваринництво

Іонізаційне опромінення інкубаційних яєць зменшує ембріональну смертність зародків до 5,3%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Іонізаційне опромінення інкубаційних яєць зменшує ембріональну смертність зародків до 5,3%

Передінкубаційне опромінення яєць іонізаційним випромінюванням низької інтенсивності в малих дозах позитивно впливає на ембріональний і ранній постембріональний онтогенез курчат-бройлерів – у них активізуються процеси обміну речовин, зокрема кровотворення.

Про це свідчать результати наукових досліджень, пише журнал «Наше птахівництво».

Рівень холестерину в крові курчат-бройлерів дослідних груп був нижчим на 3,2-10,2%, як порівняти з контрольною групою.

Після дії низькоінтенсивного іонізаційного випромінювання посилюється функціональна активність печінки.

Також у дослідних групах спостерігалося зменшення ембріональної смертності й підвищення виводимості яєць на 1,5-3,9%, виводу молодняку – на 4,1-5,4%.

За іонізаційного опромінення інкубаційних яєць зменшується ембріональна смертність зародків у межах 2,21-5,26%, підвищується виводимість курячих яєць на 2-5%, зменшується тривалість інкубаційного періоду на 10-12 годин.

Стимуляційний ефект іонізаційного випромінювання зберігається протягом подальшого онтогенезу птиці, що призводить до пришвидшення росту оперення, збільшення на 10-12% маси 30-денних курчат, збереженості на 2-4%, пришвидшення початку яйцекладки на 8-10 днів, підвищення яєчної продуктивності курей на 5-7%.

Радіаційне оброблення інкубаційних яєць рекомендується виконувати протягом 1-48 годин до або в першу половину періоду інкубації дозою 0,048±0,0192 Гр. Оптимальна потужність дози опромінення – до 0,096 Гр/хв.

Як повідомлялося, для інкубації найефективніше використовувати яйця, що зберігалися 5-9 днів.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!