Тваринництво

Інфрачервоні водяні панелі на тваринницькому комплексі: довговічні, але складніші в монтажу

Інфрачервоні водяні панелі на тваринницькому комплексі: довговічні, але складніші в монтажу

Обігрів виробничих приміщень свинокомплексу інфрачервоними (ІЧ) водяними панелями засновано на принципі теплового випромінювання, яке, не нагріваючи повітря, гріє всі поверхні, на які потрапляє. Своєю чергою нагрівання повітря відбувається віддачею тепла від нагрітих поверхонь.

Цей вид обігріву приміщення є більш економічним, ніж застосування тепловентиляторів і теплої підлоги в середньому на 10%, хоча вартість ІЧ-панелей вища за вартість тепловентиляторів приблизно на 20%.

До основних переваг обігріву ІЧ водяними панелями належить можливість його використання під час опалювання виробництв зі шкідливими виділеннями, економічність, довговічність (відсутність частин, що рухаються), пожежобезпечність і відсутність комунікацій системи в нижній зоні приміщення: система обігріву не заважає виробничим процесам і водночас забезпечує оптимальні параметри температурного режиму в усіх точках приміщення.

Головним недоліком цієї системи є висока ціна устаткування та складність монтажу: ІЧ-панелі зазвичай розташовуються під стелею приміщення, і монтаж комунікацій на значній висоті складніший, ніж на висоті 4-5 м (як із тепловентиляторами) або біля підлоги (у разі з теплою підлогою).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!