Інфекційна бурсальна хвороба розповсюджується непомітно, маскуючись під інші захворювання
Основна проблема збудника інфекційної бурсальної хвороби (ІБХ) – те, що він є високорезистентним до звичайних дезінфекційних засобів.
Якщо вірус з’явився в птахівничому господарстві, то певний час він зберігає свою активність у навколишньому середовищі. Вірус резистентний до УФ-випромінення, дії ефіру, хлораміну, чутливий до трипсину. У посліді курей у пташниках вірус зберігається до 120 діб, у воді та кормах – 52 доби.
За температури +56 °С він життєздатний протягом 5 годин, за +60 °С – 90 хвилин, за +70 °С – 20 хвилин. Вірус ІБХ інактивується під дією 0,5%-го розчину хлораміну через 10 хвилин, 0,5%-го розчину формальдегіду – через 6 годин, препаратів йоду – через 2 хвилини.
ІБХ як прихована інфекція розповсюджується непомітно, маскуючись під інші хвороби й фізіологічні порушення. Своєчасна і точна діагностика – один із головних чинників у запобіганні її розповсюдженню та ліквідації.
Основне завдання вакцинації проти хвороби Гамборо – створити захист курчатам протягом усього періоду вирощування. Добові курчата захищені від захворювання материнськими антитілами, які вони отримали від курей батьківського стада. Курчата-бройлери стають чутливими до вірусу ІБХ до 15-денного віку, а курчата яєчного напряму – до 30-денного.
Наявність материнських антитіл у курчат раннього віку перешкоджає їхній вакцинації, тому що материнські антитіла нейтралізують вакцинний вірус.
Довідка
Інфекційна бурсальна хвороба, або хвороба Гамборо – гостре висококонтагіозне вірусне захворювання курей, що супроводжується ураженням Фабрицієвої сумки, лімфоїдної тканини.
Додати коментар