Індики можуть впадати у глибоку депресію
За інтенсивного розведення індиків варто враховувати їхні природні особливості та звички, щоб отримати максимум продуктивності відповідно до генетичного потенціалу породи.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Так, індики схильні до вияву неконтрольованої агресії чи глибокого депресивного стану. За депресії вони впадають у заціпеніння, важко дихають і навіть можуть імітувати загибель чи цілеспрямовано проявляти аутоагресію, яка зрештою призведе до загибелі птиці.
Основний провокаційний чинник таких станів у індиків – стреси різного походження чи травми. Отже, бажано мінімізувати вплив на птицю подразнювальних чинників довкілля.
В індиків добре виражений статевий диморфізм і у поведінкових реакціях, і в екстер’єрних характеристиках. У середньому на третьому-четвертому тижні життя самці і самки починають різнитися за вагою. У віці 16 тижнів маса індичок збільшується приблизно в 170 разів, а індиків-самців – більше ніж у 200.
Сучасні тенденції в розвитку птахівництва передбачають виведення та подальше розведення популяцій, які за своїми характеристиками перевершуватимуть батьківські форми. Досягається це за використання, зокрема, схрещування. Розрізняють гомоїдний і гібридний види схрещування.
Гомоїдний полягає у схрещуванні двох порід, що належать до одного виду, гібридний – у схрещуванні двох різних видів. Гомоїди здатні давати потомство, натомість гібридам така властивість не притаманна.
Характерною особливістю в індиківництві є вирощування важких кросів. Це пов’язано з інтенсивнішими темпами росту бройлерних кросів.
Для індиків проблемою є порушення в роботі рухового апарату. Їх провокують недостатня інсоляція, надлишок у раціоні жирів, вітаміну А, кукурудзи та сої за нестачі органічних волокон, вітамінів групи В та D3.
Як повідомлялося, в Україні 70% індиків – вітчизняної селекції.