Тваринництво
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Тваринництво

Індички здатні до самозапліднення

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Індички здатні до самозапліднення

Індичка – єдина птиця, що здатна до самозапліднення.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Ігор Трепаченко, власник ПП «Трепаченко» (Чернігівська область), яке спеціалізується на індиківництві.

Курка й індичка можуть нести яйця без самця, зазначив він. Також близько 10% яєць, отриманих від індички, будуть заплідненими. В індичок є спермозабірники. Самозапліднення може відбуватися, коли птиця входить в охоту. З цих 10% самозапліднених яєць народжуватимуться тільки самці.

«Ми завжди стежимо, щоб індички не почали рано нестися, наприклад у грудні, бо тоді виникне проблема з реалізацією молодняку чи інкубаційних яєць – ніхто так рано не захоче садити молодняк», – розповів власник господарства, адже значну частину молодняку птиці в ПП «Трепаченко» купує населення.

Процес рознесення коригують освітленням і раціоном. «Не даємо самкам гніздуватися раніше потрібного часу, – пояснив Ігор Трепаченко. – Іноді втрачається якість еякуляту в самців. Для його покращення даємо їм пророщений овес (маємо спеціальне обладнання)».

Вітамін Е дають для покращення охоти в самців. За словами Ігоря Трепаченка, це дуже добре спрацьовує, але треба бути обережним, бо можуть бути проблеми в поведінці самців.

«Осіменяємо індичок раз на рік – навесні, робимо це протягом трьох місяців, – зазначив він. – Отримані яйця сортуємо й інкубуємо. Після виведення частину молодняку садимо у своєму господарстві на вирощування, частину реалізуємо».

Зазвичай господарство залишає собі не більше як 30% яєць на інкубацію. Іншу частину реалізовує: інкубаційне яйце, молодняк чи підрощену птицю. Серед клієнтів – окрім господарств населення, фермерські господарства.

Як повідомлялося, «Трепаченко» практикує лише штучне осіменіння.

Довідка

ПП «Трепаченко» утримує 76 тис. голів індиків одночасної посадки. Батьківське стадо налічує 5 тис. голів. Є забійний цех потужністю 500 тонн.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!