Індички здатні до самозапліднення
Індичка – єдина птиця, що здатна до самозапліднення.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Ігор Трепаченко, власник ПП «Трепаченко» (Чернігівська область), яке спеціалізується на індиківництві.
Курка й індичка можуть нести яйця без самця, зазначив він. Також близько 10% яєць, отриманих від індички, будуть заплідненими. В індичок є спермозабірники. Самозапліднення може відбуватися, коли птиця входить в охоту. З цих 10% самозапліднених яєць народжуватимуться тільки самці.
«Ми завжди стежимо, щоб індички не почали рано нестися, наприклад у грудні, бо тоді виникне проблема з реалізацією молодняку чи інкубаційних яєць – ніхто так рано не захоче садити молодняк», – розповів власник господарства, адже значну частину молодняку птиці в ПП «Трепаченко» купує населення.
Процес рознесення коригують освітленням і раціоном. «Не даємо самкам гніздуватися раніше потрібного часу, – пояснив Ігор Трепаченко. – Іноді втрачається якість еякуляту в самців. Для його покращення даємо їм пророщений овес (маємо спеціальне обладнання)».
Вітамін Е дають для покращення охоти в самців. За словами Ігоря Трепаченка, це дуже добре спрацьовує, але треба бути обережним, бо можуть бути проблеми в поведінці самців.
«Осіменяємо індичок раз на рік – навесні, робимо це протягом трьох місяців, – зазначив він. – Отримані яйця сортуємо й інкубуємо. Після виведення частину молодняку садимо у своєму господарстві на вирощування, частину реалізуємо».
Зазвичай господарство залишає собі не більше як 30% яєць на інкубацію. Іншу частину реалізовує: інкубаційне яйце, молодняк чи підрощену птицю. Серед клієнтів – окрім господарств населення, фермерські господарства.
Як повідомлялося, «Трепаченко» практикує лише штучне осіменіння.
Довідка
ПП «Трепаченко» утримує 76 тис. голів індиків одночасної посадки. Батьківське стадо налічує 5 тис. голів. Є забійний цех потужністю 500 тонн.
Додати коментар