Тваринництво

Індички-квочки вирізняються у стаді тривалим засиджуванням у гніздах

Індички-квочки вирізняються у стаді тривалим засиджуванням у гніздах

У визначенні індичок-насідок дуже важливо враховувати фізіологічний стан організму, поведінку та зовнішній вигляд самки.

Насиджування в птиці супроводжується суттєвими змінами в рівні обміну речовин в організмі самок.

Через менше споживання корму знижується жива маса самок, що насиджують. Протягом перших 15 днів від початку насиджування індички втрачають в середньому 0,545 кг живої маси в розрахунку на одну голову. За тривалого насиджування окремі індички втрачають до 30% живої маси.

Індички-квочки виділяються із загального стада тривалим і наполегливим засиджуванням у гніздах, вони неохоче сходять із гнізда під час збирання яєць, годування і прагнуть потім знову в нього повернутися.

За відсутності вільних гнізд квочка влаштовується на підлозі, в кутах секції, роблячи поглиблення в підстилці. Оскільки між діяльністю яєчника та насиджуванням існує прямий зв’язок, активне гніздування вважається характерною ознакою прояву інстинкту насиджування в індичок.

Індички відрізняються здатністю звикати до певних гнізд. Вибравши собі гніздо, вони кожен раз волітимуть сідати тільки в нього. Цим елементом поведінки самок послуговуються в розробці технологічних способів придушення насиджування в індичок.

Довідка

Уважається, що квочка – це індичка, яка не несеться протягом кількох днів: 3-4-денна пауза свідчить про те, що індичка виявляє схильність до насиджування. Існує думка, що квочкою є індичка, що має 5-7 непродуктивних днів яйцекладки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!