Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Індекс прибутковості виробництва молока в жовтні зріс на 2,5%

Індекс прибутковості виробництва молока в жовтні зріс на 2,5%

У жовтні Український молочний індекс (УМІ), що показує динаміку умовної прибутковості виробництва молока в професійних господарствах, зріс на 2,5% на тлі зниження світових цін на молочні продукти та подальшого зниження прибутковості перероблення молока в Україні.

Про це написав економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак на своїй Фейсбук-сторінці.

Щоправда, майже половину зростання УМІ забезпечило зниження вартості раціону. Середні ж ціни зросли зовсім незначно. «Це найменше зростання УМІ в жовтні з 2012 року, ‒ підкреслив експерт. ‒ У попередні три роки середнє зростання УМІ в жовтні сягало 13,6%».
 
Андрій Ярмак пояснює це тим, що молочний бізнес стає більш професійним, сезонні коливання затихають, ціни вирівнюються.
 
Нагадаємо, що у вересні УМІ зріс на 12,7%.
 
Протягом серпня-жовтня цього року УМІ був найвищим з 2013 року і перевищував минулорічний за аналогічний період на 43,3%. З початку року УМІ був вищим за минулорічний на 36,5% і вищим за середній за п’ять років на 9,6%.

«Враховуючи тенденції світових ринків та важкий стан наших переробників, варто було б очікувати падіння УМІ в листопаді, ‒ зазначив Андрій Ярмак. ‒ Однак переробникам дуже важко буде знизити ціни, адже конкуренція за сировину тільки загострюється, оскільки надходження молока від господарств населення різко падає в листопаді».
   
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!