Тваринництво

Індекс прибутковості виробництва молока у листопаді зріс на 5,2%

Індекс прибутковості виробництва молока у листопаді зріс на 5,2%

У листопаді Український молочний індекс (УМІ), що показує динаміку умовної прибутковості виробництва молока в професійних господарствах, зріс на 5,2%. Хоча у попередні шість сезонів зростання в середньому не перевищувало 2,5%.

Про це написав на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Зростання було забезпечено переважно завдяки підвищенню середніх закупівельних цін на молоко на 4,1% та зниженню цін на кормовий мікс на 1,1% через здешевлення соняшникового шроту.

За 11 місяців 2017 року виробники молока збільшили прибутки на 35,2%. «І цей період для них був найприбутковішим за останні три сезони», – підкреслив Андрій Ярмак.

Прибуток виробників був на 10% вищим, ніж у середньому за попередні п’ять років за аналогічний період. «Отже, вихід із кризи триває», – резюмував експерт.

При цьому переробка і далі стає менш прибутковою. «Світові індекси – вниз, сировина –вгору: маємо додаткові мінуси», – зазначив Андрій Ярмак.

За його словами, в грудні, як правило, УМІ зростає на 2-4%. Хоча минулого року була аномалія – зростання УМІ в грудні склало 12,5%.

«Професійні виробники молока можуть записувати цей рік собі в актив. Адже вони зароблять приблизно на третину більше, ніж торік, – зазначив Андрій Ярмак. – Ті ж, хто додав у продуктивності й ефективності (а таких дуже багато), зможуть говорити про збільшення прибутку навіть на 40% за рік».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!