Тваринництво

Імунізація індичок від геморагічного ентериту попередить економічні збитки в господарствах

Імунізація індичок від геморагічного ентериту попередить економічні збитки в господарствах

Імунізація індичок від геморагічного ентериту забезпечує формування стійкого тривалого імунітету, що гарантує захист від зараження птиці польовими штамами.

Для специфічної профілактики геморагічного ентериту серед індичат 3,5-6-тижневого віку в неблагополучних регіонах застосовують два види живої вакцини для щеплення методом випоювання з використанням польових авірулентних штамів вірусу НЕ або вірусу мармурової селезінки фазанів, а також споріднених вірусів, непатогенних для індичок.

Одна з них являє собою неочищений гемогенат селезінки, отриманий від 4-6-тижневих курчат, інфікованих авірулентним вірусом НЕ або MSDV.

Альтернативну живу вірусну вакцину виготовляють шляхом аттенуації авірулентних штамів вірусу НЕ або вірусу мармурової селезінки фазанів у лімфобластній культурі клітин.

Довідка

Геморагічний ентерит – вірусна хвороба індиків, переважно 4-12-тижневого віку, що супроводжується гострим катарально-геморагічним ентеритом і гіперплазією селезінки. Хвороба завдає значних економічних збитків господарствам. Так, у У США до запровадження специфічної профілактики щорічні збитки становили понад $3 млн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!