Тваринництво

Імунітет у курей після інфекційного бронхіту підтримується 5-6 місяців

Імунітет у курей після інфекційного бронхіту підтримується 5-6 місяців

Перехворіла на інфекційний бронхіт курей птиця стає стійкою до штаму, який спричинив захворювання. Імунітет після хвороби підтримується 5-6 місяців.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Установлено, що материнські антитіла не мають великого значення в захисті від інфекційного бронхіту курей, тому переважна більшість птахівничих господарств вакцинують курчат у добовому віці інтраназально або спрей-методом.

Для створення тривалого і напруженого імунітету проти інфекційного бронхіту в курей-несучок проводять комплексну вакцинацію: 3-4 рази живою вакциною в 1-14-тижневому віці, а потім інактивованою у 14-18-тижневому. Антитіла в ІФА виявляють через 2 тижні після введення живої вакцини.

Останнє збігається з появою вірусонейтралізаційних антитіл, які виявляють у рН, і антигемаглютинінів, що їх виявляють методом РЗГА.

Однак за інфекційного бронхіту більше значення має локальний імунітет на рівні слизових оболонок респіраторного, репродуктивного, травного каналів і очей. Цей локальний захист пов’язаний із продукуванням слизовими оболонками секреторних антитіл, а також із розвитком клітинного імунітету, зумовленого Т-клітинами.

Спрей-вакцинація проти інфекційного бронхіту має проводитись тільки великою краплею за відсутності в стаді респіраторного мікоплазмозу, реовірусної інфекції та інших імуносупресивних захворювань (інфекційний бурсит, хвороба Марека) і за задовільного мікроклімату. В іншому разі краще застосувати метод випоювання.

Як альтернативу спрей-вакцинації можна застосовувати інтраокулярне введення. Схема вакцинації залежить від напряму вирощування птиці.

Як повідомлялося, «БіоТестЛаб» розширив лінійку вакцин проти інфекційного бронхіту курей.