Тваринництво

Імпортний попит сприяє підвищенню світових цін на м'ясо птиці

Імпортний попит сприяє підвищенню світових цін на м'ясо птиці

У березні 2024 року середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО склало 113 пунктів, що на 1,7% вище, ніж у лютому. Зростання триває другий місяць поспіль, повідомили у ФАО.

При цьому індекс на 1,5% нижчий за рівень аналогічного періоду минулого року.

У березні цього року зафіксовано зростання світових цін на м’ясо птиці під впливом стабільного імпортного попиту з боку провідних країн-імпортерів, що зберігається попри високий рівень пропозиції, обумовлений насамперед скороченням спалахів грипу птиці в  ключових країнах-виробниках.

Ціни на свинину також зросли, що пояснюється насамперед збільшенням внутрішнього попиту напередодні Великодня, незважаючи на зростання обсягу запасів, особливо в країнах Західної Європи.

Світові ціни на яловичину в березні зростали й надалі ‒ переважно на тлі збільшення закупівель провідними країнами-імпортерами.

Міжнародні ціни на баранину, навпаки, падають другий місяць поспіль, головним чином унаслідок різкого збільшення пропозиції, що перевищила середні сезонні рівні, зокрема з боку Австралії.

ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.

Як повідомлялося, експорт м’яса птиці за два місяці приніс на 23% більше виторгу.