Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Імпортери риби розвиватимуть аквакультуру в Україні

Імпортери риби розвиватимуть аквакультуру в Україні

Провідні компанії-імпортери риби та морепродуктів вперше візьмуться за  вирощування риби в Україні – аквакультуру. Голова Держрибагентства Ярема Ковалів та генеральний директор Асоціації українських імпортерів риби та морепродуктів Дмитро Загуменний підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво.

Про це повідомляє прес-служба Держрибагентства.

На сьогодні 80% українського ринку  риби становить імпорт. Завдяки консолідації зусиль та співпраці, Держрибагентство та асоціація мають намір наростити виробництво української аквакультури для насичення власного ринку та для подальшого експорту. Також працюватимуть над залученням інвестицій у галузь і забезпеченням споживачів якісною і доступною рибою.

«Підписання Меморандуму – знакова подія для галузі. Компанії-імпортери вперше побачили перспективи та можливості України не тільки як ринку для імпорту, але й як країни, де можливий повний цикл бізнесу: вирощування, переробка та реалізація риби, ‒ підкреслив Ярема Ковалів. ‒ У галузі мають з’являтися компанії, які будуть впроваджувати передові технології. Держрибагентство зі свого боку гарантує максимальну відкритість у співпраці та покращення умов для ведення бізнесу».

За словами Дмитра Загуменного, майже всі члени Асоціації українських імпортерів риби та морепродуктів демонструють інтерес до аквакультури. «За умови ефективної реалізації потенціалу України ми можемо як задовольнити внутрішній попит, частково замістивши імпорт, так і вийти на ринки таких перспективних країн, як США, країни Європи, Кавказу та Близького Сходу, прокоментував Генеральний директор Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів», ‒ переконаний Дмитро Загуменний. ‒ Асоціація вже працює над налагодженням зв’язків із цими країнами. Перспективними є і традиційні для України види аквакультури (наприклад, короп), і трендові для світової аквакультури види, цікаві для експорту в країни ЄС: тиляпія, устриці, океанічна креветка. В Україні вже є підприємці-новатори, що займаються їх розведенням».

У  рамках меморандуму сторони проводитимуть зустрічі, засідання спільних робочих груп, круглих столів, конференцій, обмінюватимуться досвідом, інформацією та документами.

Довідка

Асоціація українських імпортерів риби та морепродуктів є добровільною, недержавною, некомерційною, саморегульованою організацією, що об’єднує найбільших компаній-імпортерів риби та морепродуктів із загальною часткою ринку понад 50%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали