Тваринництво

Імовірність великих глобальних змін попиту на молочну продукцію незначна, – Rabobank

Імовірність великих глобальних змін попиту на молочну продукцію незначна, – Rabobank

Попит на молочні продукти на сьогодні виявився стійким до всіх форм ізоляції, обумовлених пандемією, крім найсуворіших. Про це йдеться у звіті Rabobank, присвяченому розвитку світової молочної галузі у ІІІ кварталі, пише Інфагро.

Збої попиту траплятимуться в регіональних масштабах, як і раніше; також залишається невизначеність, але ймовірність великих глобальних змін попиту незначна. 

Проте, на ринках Південно-Східної Азії, що розвиваються, умови локдаунів часто бувають суворими і навіть екстремальними. А оскільки цього року очікується менша державна допомога, економічні наслідки можуть проявитися там у довгостроковій перспективі.

У більшості країн світу ціни на молоко-сировину, як правило, високі, але витрати на виробництво молока, що зростають, і ризик падіння цін викликають у багатьох виробників зневіру. Ціни на молоко в США вже знизилися після року активного зростання виробництва, що призвело до насичення ринку.

Збої в логістиці збільшують витрати, але не впливають на фундаментальні пропозицію і попит. Показники експорту залишаються високими протягом усієї пандемії, а покупці превентивно накопичують продукцію за наявності контейнерів. Однак у довгостроковій перспективі зростання витрат потенційно обмежить попит.

Очікується, що зниження потреби Китаю в імпорті відбудеться в другій половині 2021 року і може тиснути на світові ціни на молочні продукти. У Китаї пропозиція випереджає попит, при цьому зростання внутрішнього виробництва супроводжується збільшенням запасів. Ці чинники вказують на можливість скорочення запасів наприкінці цього року та в 2022 році.

Світові ціни на молочні продукти в ІІ кварталі знизилися, й очікується, що вони змінюватимуться у вузькому діапазоні до ІV кварталу 2021 року. 

У 2022 році ризик падіння цін імовірніший, якщо імпортери не впораються зі скороченням попиту з боку Китаю.  

Як повідомлялося, у вересні прибутки вітчизняних виробників молока зросли на 3,3%.

Нагадаємо, експорт вершків і молока за вісім місяців приніс Україні $49,4 млн.