Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Хронічний ацидоз рубця у корів можуть спровокувати варені кислі корми

Хронічний ацидоз рубця у корів можуть спровокувати варені кислі корми

Причиною хронічного ацидозу рубця у великої рогатої худоби можуть бути варені кислі корми з овочевих відходів (рН 3,5-4,5), кислий жом, барда, силос із низьким рН.

Хвороба має ледь помітний перебіг, у стертій формі. За тривалого перебігу хронічний ацидоз може ускладнюватися ламінітом (запалення основи шкіри копит), румінітом (запаленням рубця), абсцесами печінки, жировим гепатозом, дистрофією м’язів серця й ураженням нирок.

Під час хронічної форми перебігу хвороби загибель тварини малоймовірна. Відповідно й методи лікування обирають не такі оперативні:  вивчають корм тварини, доповнюють додатково клітковиною. Якщо виявляються гнилі та зіпсовані соковиті корми, їх слід видаляти.

Крім цього, коровам підбирають ферментні препарати, які задають із кормом для кращого засвоєння та відновлення балансу рН. Це слід робити протягом 1,5-2 місяців.

Також готують для тварин мінерально-дріжджове пійло. Його задають, перемішуючи з кормом із розрахунку 100 мл/голову на день.

Довідка

Ацидоз рубця, або молочнокислий ацидоз – захворювання, що характеризується накопиченням у рубці надлишкової молочної кислоти, зниженням рН умісту рубця до 4,6 і нижче. Румінальні ацидози належать до аліментарних (спричинених неправильною годівлею) порушень процесу травлення у передшлунках.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали