Гібридне жито містить багато сирого протеїну, що легко ферментується у рубці корови
Дослідження вмісту сечовини в молоці – один із фундаментальних критеріїв за оцінювання ефективності протеїнового живлення жуйних.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Чим більше азоту у вигляді сечовини виводиться з організму корови, тим нижча ефективність її годівлі, тобто сирий протеїн кормів використовується не повністю. Отже, це – марні витрати, адже більшу частину сирого протеїну в раціоні господарства купують.
За низької якості білкової групи в кормі потрібно найефективніше використати велику кількість небілкового азоту.
Джерела сирого протеїну в раціоні з великою часткою байпасного протеїну дозволяють швидко й ефективно впливати на молочну продуктивність корів. Нормативом умісту сечовини в молоці для дійних корів є 15-30 мг/100 мл. Якщо показник менший, тварина отримує недостатньо сирого протеїну з раціоном. А якщо більший, це свідчить про його надлишок, або невідповідний баланс сирого протеїну й енергії в рубці.
Перші хвилини після споживання корму коровою здебільшого впливають на ефективність використання сирого протеїну мікрофлорою рубця, відповідно, і на вміст сечовини в молоці.
Гібридне жито – це дешевша сировина з високим умістом сирого протеїну, що легко ферментується у рубці. Його використання забезпечить помітний економічний ефект молочній фермі.
Розуміючи механізм ферментації зерна гібридного жита в рубці, можна формувати раціони для ефективнішої роботи рубця та використовувати економічно привабливіші джерела сирого протеїну без шкоди для здоров’я корови. У раціонах для високої молочної продуктивності варто поєднувати цукри, що містяться в житі, для рубцевого травлення та байпасний крохмаль у зерні кукурудзи.
Як повідомлялося, гібридне жито в раціоні корів не погіршило споживання корму.