Тваринництво

Генетики мають повернути свинячим стейкам насиченість смаку та соковитість

Для підвищення продуктивності свиней застосовують технології молекулярного редагування ДНК, що підвищують точність селекційного відбору та дозволяють максимально поліпшити продуктивність тварин.

Генетики намагаються поліпшити не одну, а кілька ознак одночасно, які найбільше впливають на рентабельність поголів’я і забезпечують додатковий прибуток за мінімальних затрат.

Зокрема, значних успіхів досягнуто в підвищенні багатоплідності свиноматок. Тепер 13-16 народжених поросят і 12-14 живих у гнізді – не рідкість. Проте через багатоплідність свиноматок зростає кількість малих поросят у гніздах, тому важливим індикатором є кількість поросят, що вижили на п’ятий день після опоросу.

На переконання фахівців, майбутнє свинарства у світі – саме за вдосконаленням генетики тварин і оперативним реагуванням на потреби споживацького ринку. Так, якщо донедавна споживачі віддавали перевагу пісному м’ясу, то сьогодні пріоритети змінилися на користь смакових якостей.

Тож генетикам тепер треба повернути свинячим стейкам їхню колишню насиченість смаку та соковитість. А зробити це швидко можна тільки безпосереднім втручанням у генетичні коди.

Утім, методи генетичного редагування вже наражаються на шквал критики, а Європейський суд фактично прирівняв генноредаговану продукцію до продуктів із ГМО. І хоча різниця між ними є, проте споживачів це хвилює в останню чергу — вони хочуть споживати смачну свинину й бути впевненими, що вона безпечна.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!